Yurt İçi Siparişlerde İade

Herhangi bir nedenle iade etmek istediğiniz, yeniden satılabilirlik özelliği taşıyan ürünün ücretinin iade süresi, teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gündür. Ürün size ulaştığında değişim ve iade yapılmak isteniliyorsa 0552 227 31 02 arayarak bilgi vermeniz veya info@mehruyan.com adresine e-mail atmanız veya Mehruyan.com sitemizden ürün iade formunu muhakkak doldurmanız gerekmektedir. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

​İndirimli Ürünlerde İade Yok Değişim Mevcuttur

Abiye, elbise, iç giyim, aksesuar ve kişisel bakım kategorisindeki ürünleri; ambalajı açılmamış, etiketi koparılmamış, denenmemiş ve kullanılmamış olmaları halinde, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 24 saat içerisinde kargoya teslim edilmesi şartıyla iade edebilirsiniz. İade ve Değişim talebiyle Mehruyan.com’a göndereceğiniz ürünlerin kargo ücreti alıcıya aittir. İade edeceğiniz ürünün kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ve tekrar satılabilirlik özelliği bozulmamış olmalıdır.

İadeye konu olan ürünü, MNG KARGO aracılığıyla; kargo ücretini peşin ödeyerek, tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

Sipariş iadelerinde sadece ürün bedeli iadesi yapılmaktadır. Kargo ücreti iade edilmez. İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depomuza ulaştığı andan itibaren; ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, kredi kartınıza iade edilir. Ödemenizi havale veya kapıda ödeme yöntemi ile gerçekleştirdiyseniz, iade işlemlerinizin hızlı bir şekilde tamamlanması için lütfen; şahsınıza ait banka adı, banka hesap numarası ile IBAN bilgilerinizi de tarafımıza iletmenizi rica ederiz. 

Havale veya Kapıda Ödeme yöntemi kullanarak vermiş olduğunuz siparişlerin iadeleri için IBAN numarası zorunludur. Eğer IBAN numarası iade ve değişim formunda yer almıyorsa, iade süreçleri IBAN numarası tarafımıza ulaştığı gün itibari ile başlamaktadır.

Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, abiye ürünler, iç giyim ürünleri, mayo vb. ürünleri ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları durumunda iade edilebilir.

​Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli şekilde kredi kartınıza yansıtılabilmektedir.

Yurt İçi Siparişlerde Değişim

Herhangi bir nedenle değişim yapmak istediğiniz, yeniden satılabilirlik özelliği taşıyan ürünün değişim süresi, teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gündür. Ürün size ulaştığında değişim yapılmak isteniliyorsa 0552 227 31 02 arayarak bilgi vermeniz veya info@mehruyan.com adresine e-mail atmanız veya mehruyan.com sitemizden ürün değişim formunu muhakkak doldurmanız gerekmektedir.

Abiye, elbise, iç giyim, aksesuar ve kişisel bakım kategorisindeki ürünleri; etiketi koparılmamış ve tekrardan satılabilirlik özelliği yitirilmemiş ürünleri, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 24 saat içerisinde kargoya teslim edilmesi şartıyla farklı bir ürün ile değişim yapabilir. Konuya ait olan ürün veya ürünlerin beden değişimlerini, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde kargoya teslim edilmesi şartıyla değişim yapabilirsiniz.

Değişime konu olan ürünü, MNGKARGO aracılığıyla; kargo ücretini peşin ödeyerek, tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

Yurt Dışı Siparişlerde İade

Satın almış olduğunuz ürünü (iç giyim, kişisel bakım, mayo, abiye ve elbise kategorisindeki ürünler hariç) kullanılmamış, etiketi koparılmamış ve satılabilirlik özelliğini yitirmemiş olması koşuluyla teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İç giyim, kişisel bakım abiye ve elbise kategorisindeki ürünleri; ambalajı açılmamış, etiketi koparılmamış, denenmemiş ve kullanılmamış olmaları halinde, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 24 saat içerisinde kargoya teslim edilmesi şartıyla iade edebilirsiniz.

İade veya değişim yapmak istediğiniz ürünleri kargo ücretini ödeyerek, yerel posta servisiniz ile bizlere göndermeniz gerekmektedir. İade süreci boyunca herhangi bir problem yaşamamak için kargo takip numaranızı not etmeniz gerekmektedir. 

İade edeceğiniz ürünlerde gümrük problemi yaşamamak için  Yerel Posta servisi ile göndermeniz gerekmektedir. Depomuza ulaşmayan ürünlerin iadesi yapılmamaktadır.

Sipariş iadelerinde sadece ürün bedeli iadesi yapılmaktadır. Kargo ücreti iade edilmez. İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depomuza ulaştığı andan itibaren; ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, kredi kartınıza iade edilir. 

Yurt Dışı Siparişlerde Değişim

Herhangi bir nedenle değişim yapmak istediğiniz, yeniden satılabilirlik özelliği taşıyan ürünün değişim süresi, teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gündür. Ürün size ulaştığında değişim yapılmak isteniliyorsa 0552 227 31 02 arayarak bilgi vermeniz veya info@mehruyan.com adresine e-mail atmanız veya Mehruyan.com sitemizden ürün değişim formunu muhakkak doldurmanız gerekmektedir.

Abiye, elbise, iç giyim, aksesuar ve kişisel bakım kategorisindeki ürünleri; etiketi koparılmamış ve tekrardan satılabilirlik özelliği yitirilmemiş ürünleri, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 24 saat içerisinde kargoya teslim edilmesi şartıyla farklı bir ürün ile değişim yapabilir. Konuya ait olan ürün veya ürünlerin beden değişimlerini, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde kargoya teslim edilmesi şartıyla değişim yapabilirsiniz.

Değişime konu olan ürünü, yerel posta servisiniz ile kargo ücretini peşin ödeyerek, tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.