Mehruyan | En Moda Tesettür Giyim Ürünleri

  • Sepetiniz boş!

Bayram Tatili İçin Nasıl Kıyafetler Seçmeliyiz ?
Bayram Tatili İçin Nasıl Kıyafetler Seçmeliyiz ?

Sanal pos alabilmek için öncelikle E-ticaret işletmesinin bankaya başvuru yapması gerekir. Yapılan bu başvuruda talep edilen birtakım evrakların listesi aşağıdaki gibidir.

Sanal pos başvurusunda istenen evraklar:

- Nüfus cüzdanı örneği

- Vergi levhası

- Ortaklık sözleşmesi

- İmza sirküleri

Ticari ortaklı bir firmadan talep edilen evraklar:

- Vergi levhası

- Ticaret sicil gazetesinin fotokopisi

- İmza sirküleri

Genel olarak bu şekilde evraklar talep edilir. Ancak evrakların bankadan bankaya değişiklik göstermesi mümkündür. Bu evrakları hazırlayan işletme yetkilisi bankaya başvuru yaparak onaylanmasını bekliyor. Onay sürecinde E-ticaret sitesi banka tarafından kontrolden geçirilir.

Banka tarafından Sanal Pos başvurusunun onaylanması sonrasında firmanın sisteme entegrasyon işlemi gerçekleştirilir. Birkaç test işlemleri yapıldıktan sonra Sanal Pos ile ürün satışı devreye alınır.


Sanal pos onayı için E-ticaret sitesinde olması gereken özellikler:

Online satış sitelerinin bankadan Sanal Pos onayı alabilmeleri için birtakım özelliklere sahip olmaları gerekir. Bu özellikleri kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

- SSL sertifikası: Müşteri bilgilerinin korunmasını ve gizliliğini sağlayan SSL sertifikası bir E-ticaret web sitesinin olmazsa olmazları arasındadır. 128 veya 256 bit SSL sertifikasının online satış sitesinde bulunması gerekir.

- Sözleşmeler: Bir E-ticaret sitesinde yer alması gereken birtakım metinler ve sözleşmeler vardır. Kullanıcıların üye olmalarına, satın almalarına dair bu sözleşmeler bankadan onay alabilmek için satış sitelerinde bulunmalarıdır.

- Ürünler: Bankalar boş bir E-ticaret web sitesine onay vermeyeceklerdir. Bundan dolayı onay alabilmeniz için ürünlerinizin bir kısmını satış sitenize eklemeniz gerekir.


Bu özelliklere sahip olan bir E-ticaret sitesi yapmadan bankaya başvuru yapmanız anlamsızdır. Tüm gereken ayrıntıları tamamladıktan sonra Sanal pos başvurusu yapabilirsiniz. Onay aldıktan sonra kullandığınız E-ticaret yazılımı sayesinde Sanal Pos kolaylıkla satış sitenize entegre edilebilir.